У листопаді 2018 року на Дніпровському водосховищі завершені масштабні відтворювальні роботи із зариблення водоймища молоддю рослиноїдних риб-біомеліорантів. Ці заходи відбувалися під егідою Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації, за безпосередньої участі Дніпропетровської обласної громадської організації “Дніпровська природна інспекція” і за обгрунтуваннями Підприємства “Науково-дослідний центр “Дніпровська природна інспекція”. У Дніпро було вселено понад 1 млн 680 тисяч особин товстолобиків, білого амура і коропа.

Ці роботи тривали впродовж кількох тижнів осені і випуск біоресурсів здійснювали у шести науково обгрунтованих акваторіях. Загалом до водосховища випустили 45 тонн риби. Хтось може поремствувати, що це – краплина в морі, але здійснене є справжньою чесною природоохоронною роботою!

Наступного року до Дніпровського водосховища планується вселити вже 60 тонн молоді риб, яка отримає нові місця мешкання на середній ділянці водоймища (до адміністративних меж Запорізької області).

Разом з копіткою роботою Рибоохоронного патруля по боротьбі з браконьєрством, особливо під час нересту, регулюванням промислового вилову здійснене зариблення на майбутню перспективу має потужний екологічний ефект для водойм Придніпров’я. Білий товстолобик як фітопланктонофаг виконує роль ефективного фільтра стосовно синьо-зелених водоростей, білий амур активно споживає надлишок вищої водної рослинності (рдесників, жабуриння, очерета тощо), коропа взагалі за всеїдність називають “водяною свинею”! За 4-5 років біомаса зарибку у водосховищі зросте у кілька разів і результати неупинної праці риб-біомеліорантів ми, рибалки, побачимо на власні очі! Але звертаємося до шанувальників риболовлі – відпускайте рибну молодь, дайте їй шанс вирости у дорослу рибу!

Оставить конментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.