Для поліпшення якості води та зменшення негативних природних чинників на процеси регулювання подачі та розподілу води на каналі «Дніпро-Донбас» з 2010 р. ДОГО «Дніпровська природна інспекція» проводяться меліоративні роботи біологічної очистки рибами-біомеліорантами на ділянці від головної водозабірної споруди до насосної станції № 9 (згідно проекту УкрНІІЕП х/д № 184/1.1).

Для проведення масштабних біомеліоративних заходів на каналі «Дніпро-Донбас» ДОГО «Дніпровська природна інспекція» спільно з виробничо-торгівельною фірмою «Элегия» ТОВ та фермерським господарством «Схід» відновила роботу Царичанського рибгоспу, який не працював понад 7 років. Рибгосп має 28 ставків загальною площею водного дзеркала 340 га, виробнича потужність – до 500 тон на рік рибопосадкової та товарної продукції. З 2010 року на рибгоспі вирощують власний зарибок рослиноїдних риб для біомеліорації каналу «Дніпро-Донбас».

Зариблення каналу рибами-біомеліораторами дає можливість з мінімальними затратами контролювати рівень заростання рослинністю, яка сьогодні причиняє зменшення швидкості течії в каналі, а на деяких ділянках – до застою води та погіршення її властивостей.

Завдяки методу біомеліорації при зарибленні каналу білим амуром, товстолобиком і коропом надається можливість позбавитись від надлишку фіто- і зоопланктону, м’якої водної рослинності. Ці заходи впродовж 3–5 років забезпечать істотне поліпшення якості водних ресурсів, пропускної спроможності каналу «Дніпро-Донбас». Орієнтовне зменшення витрат електроенергії для прокачування води в каналі досягне 10–25%.

Фінансово-економічний ефект складатиме не менше 15 млн. гривень щорічно, причому очищення русла каналу вже за 2 роки відбуватиметься без залучення бюджетних коштів.

Напрацьовані результати можна застосовувати на всіх водоймах загального користування України, в тому числі й на магістральних гідротехнічних каналах.

Оставить конментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.